Як зрозуміти, що дитина виробила корисну звичку?

Завдання GID – навчити дитину корисним звичкам і розвинути її навички турботи про себе. Але як не застрягти на  одному місці, безуспішно ставлячи одні й ті ж завдання? Коли підвищувати рівень, якщо завдання виконуються добре? Ось кілька порад…

Вибираємо завдання і призи разом
Гарантія того, що приз вдасться отримати – бажання дитини. Якщо і завдання, і приз обирає вона, а не батьки, шанси, що навички будуть розвиватися, високі.

Обговорюємо успіхи і невдачі
Не завжди причина невдачі ховається в тому, що дитина не хотіла отримати приз. Найчастіше їй заважає складність або кількість завдань. Якщо тиждень закінчився не так, як би хотілося, обговоріть, що цьому завадило, і зробіть висновки, змінивши завдання.

Чи не поспішаємо
На формування звички піде від двох тижнів. Неділя – вірний спосіб перевірити, як насправді діти ставляться до завдань. Якщо продовжують виконувати – у вас все вийшло!

Підвищуємо якість виконання
У перший тиждень ми зараховуємо кількість виконаних завдань, на другий – якість або інші їх особливості. Наприклад, прибирання в кімнаті може стати вологим. А квіти можна не тільки поливати, але і протирати від пилу.

Підвищуємо кількість завдань
Для дітей до 4 років – не більше трьох завдань одночасно, для всіх інших – не більше п’яти. Якщо завдання добре виконується 2–3 тижні, до нього можна змінити або ускладнити. Наприклад, замінити три рази миття посуду на тиждень п’ятьма.

Враховуємо знання дитини
У базовому наборі GID – лише 20 завдань. Вони підходять для дітей будь-якого віку і характеру. У розширеному наборі завдань більше, але вони більш індивідуальні і відрізняються за ступенем складності. Починаючи використовувати дошку, відберіть завдання, сенс яких очевидний дитині. Наприклад, якщо ви вже пояснювали важливість чистки зубів – оберіть це завдання для початку. Переходьте від знайомого до нового, а не навпаки.

Вже користуєтеся GID? Пишіть за адресою info@gid4kid.com і ми опублікуємо вашу історію.